Engage the Night – 9 години Радио МОФ

Младински образовен форум и Радио МОФ го најавуваат музичко финале ENGAGE The Night на овогодинешното издание на конференцијата за социјален активизам – ENGAGE.

ENGAGE The Night е вечерен музички настан кој ќе се одржи на 22-ри февруари, во фоајето на Кино Фросина, со почеток во 21:00 часот. Овогодинешното издание на ENGAGE The Night воедно ќе биде и прослава на деветиот роденден на Радио МОФ.

Со почеток во 21:00, публиката ќе има можност да ја слушне Дина Јашари, младата канавторка и вокалистка која во придружба на нејзината гитара ќе ги изведе нејзините авторски песни. Потоа, Local Blue, популарното психоделично трио кое ќе настапи со своите нумери од вториот албум – 2nd Landing. За крај, диск-џокејско дуо кое обожава disco-funk ритмови со мали примеси на new wave – The DD’s ќе ја забавува публиката до крајот на настанот.

Линк до настанот на Facebook. Влезот е СЛОБОДЕН.

Ве очекуваме!

Сподели

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.